Prečo nemôžu platiť zákony pre všetkých rovnako ?!

Autor: Oskar Dobrovodský | 31.5.2012 o 12:30 | (upravené 31.5.2012 o 12:58) Karma článku: 21,12 | Prečítané:  5704x

Dňa 22.4. som napísal otvorený list predsedovi vlády so žiadosťou, aby zasiahol v prospech zákonnosti a poriadku na Družstevnej ul. v Malackách a tak ukázal úradníkom plateným z našich daní, že sú tu preto, aby tento štát fungoval, aby v SR mal človek chodiaci do práce istotu, že mu na jeho prácou nadobudnutý majetok nesiahne beztrestne asociál a taktiež nebude asociálovi dovolené beztrestne narúšať jeho osobné a rodinné šťastie... Dnes som sa dozvedel, že premiér Fico sa mojím otvoreným listom zaoberat nebude, ani nikto iný z vlády, pretože úrad vlády sa musí zaoberať "dôležitejšími" záležitosťami a nie nejakými "malichernosťami", povedal mi známy zo strany Smer, oficiálne to ešte nemám potvrdené. Novinár z Nového Času mi pred dvoma týždňami tvrdil, že hovorkyňa vlády mu povedala, že úrad vlády to bude "v dohľadnej dobe" riešiť... Prečo nevyčkám a reagujem už teraz? Jednoducho preto, že mám mimoriadne zlé skúsenosti nielen s funkcionármi samosprávy, ale aj z ministerstiev, vlády, nikomu už v tomto štáte neverím.

9. septembra 2010 som žiadal vtedajšieho ministra vnútra Lipšica, aby osobne dohliadol na dodržiavanie zákonov v meste Malacky, dodal som mu desiatky videonahrávok, fotiek ohľadom porušovaní zákonov SR. Niekoľkokrát v novembri, v decembri 2010, v januári 2011 som volal so sekretárkami z ministerstva vnútra ohľadom odpovede na moju žiadosť, stále dookola hovorili to isté a to, že na MV sú veľmi zaneprazdnení, že nemajú čas sa tým teraz zaoberať....

Naďalej nikto z MV nereagoval na moju žiadosť o dodržiavanie zákonov pre všetkých rovnako, preto som sa vo februári spýtal úradníčky z MV, že čo urobia, ako zareagujú, keď náhodou sa uskutoční v Malackách pokračovanie Devínskej 2....ani som nečakal na odpoveď a zložil som telefon. Za hodinu mi zvonil telefon, predstavil sa mi pán Krajniak a začal so mnou veľmi slušne a príjemne komunikovať ohľadom problému našej terorizovanej ulice. Na druhý deň prišiel osobne sa presvedčiť čo je pravdy na tých asociáloch načierno okupujúcich cudzie pozemky, na tých ľudí so stredovekými maniermi, spôsobmi života. A do konca týždňa prišiel aj samotný minister vnútra pozrieť si ten malacký horror na vlastné oči!

Dnes je 31. mája 2012, na situácii a porušovaní zákonov sa nič nezmenilo, stále sa tu páli namorené drevo, káble, naďalej sa kontaminujú spodné vody (37 ľudí nemá stále žumpu), naďalej sú načierno okupované cudzie pozemky (majitelia pozemkov majú strach bojovať za svoje vlastnícke práva), záchody tu boli len tri mesiace (úrad splnomocnenca vlády pre romske komunity M. Polláka na nich vyčlenil 8 000 eur), dnes robia znova svoje potreby kde ich napadne, čiže viete si asi predstaviť ten neuveriteľný smrad! Vlastne, dačo sa zmenilo, narodili sa im ďalšie tri deti a traja najslušnejší z tej neprispôsobivej dynastie, za odmenu sa presťahovali do rómskej kolónie v Malackách. Podľa úradníkov MsU majú tí traja slúžiť ako vzor či motivácia pre tých ostatných neprispôsobivých...no dovtedy môžu tento psychologický teror trpieť občania Družstevnej....keď Rómovia časom dokážu, že aj oni sa dokážu prispôsobiť, tak možno tiež dostanú šancu presťahovať sa do rómskej kolónie na Hlbokej ulici v Malackách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?