Družstevná Malacky - ako STV naďalej zavádza verejnosť!

Autor: Oskar Dobrovodský | 20.12.2012 o 11:50 | (upravené 20.12.2012 o 12:31) Karma článku: 17,48 | Prečítané:  7498x

17. decembra odvysielala STV pokračovanie reportáže s názvom „Nechcení“. Teraz to našťastie pre diváka bolo iba pol relácie, a to znamená len 12 minút angažovaného komentára situácie na Družstevnej ulici o tom, ako je Oskar Dobrovodský zlý, zlý, zlý. Napriek tomu, že som vo svojom blogu, v článku "Družstevná Malacky - ako Reportéri zavádzali verejnosť" za pomoci doložiteľných faktov vyvrátil tvrdenia, ktoré odzneli v relácii, redaktor Adamec ich opätovne predložil verejnosti. Pritom zo samotnej relácie je jasné, že tie argumenty pozná, pretože na môj článok priamo v obraze reaguje...

Napriek jasným faktom opäť poukazuje na nesúhlas vlastníkov susedného pozemku s výstavbou žumpy. Odôvodňuje to tým, že kanalizácia ako celok je stále vo výstavbe a preto by žumpa pomohla.

Staval by niekto za vlastné žumpu, keď vie, že onedlho bude plne funkčná kanalizácia, na ktorú sa zo zákona bude musieť pripojiť? Majú obyvatelia žijúci na sociálnych dávkach a svojím spôsobom života na nadobudnutie a aj prevádzkovanie takejto investície dostatok financií? Alebo pán Adamec očakáva, že je to povinnosť daňového poplatníka bez odvrávania zatiahnuť aj takúto vec v štáte?

V 21-ej minúte relácie sa redaktor dopúšťa chyby. Na krátkom obrázku je zobrazený báger ako búra nelegálnu stavbu mojich susedov. Sú to len dva krátke zábery, ktoré sa našťastie dajú na zázname zopakovať a pozorný divák si iste všimne jednu vec.

Žumpa nemala na dvore kde stáť, nebolo tam miesto prístupné pre fekálne auto, pretože tam boli čierne stavby. Až po odstránení čiernych stavieb by sa teoreticky vôbec dalo začať zaoberať výstavbou žumpy. To, že by moji susedia dobrovoľne zbúrali čierne stavby, ktoré obývali, za účelom toho, aby si mali kde po vybavení si všetkých povolení a vysporiadania pozemku pod stavbou postaviť žumpu, tomu môže uveriť snáď len pán redaktor Adamec. Lož má krátke nohy...

„Mediálny obraz tejto rodiny medzitým spôsobil, že samotní Malačania o ich presťahovaní nechceli ani počuť“ odznelo v relácii. Nie mediálny obraz, ale spôsob života mojich susedov to spôsobuje a mediálny obraz je iba jedným z dôsledkov ich životného štýlu. Malacky nie sú veľké mesto a ľudia tu naozaj nepotrebujú médiá aby vedeli, čo sa deje na druhom konci mesta.

Pánovi Adamcovi som rozprával aj o ich "vzornom" a "príjemnom" spolunažívaní s bývalými susedmi z obce Gajary, ako aj z Partizánskej ul. a iných lokalít v Malackách alebo za všetko hovori ostrý nesúhlas Rómov z osady na Hlbokej ul., kde ich mali presťahovať... No to už pán redaktor zámerne, účelovo nespomenul.

Na záver už len pár zo slov sociologičky Silvii Porubänovej, ktoré odzneli v relácii: „rozmýšľajúca časť populácie, začne zvažovať“. Čo s tým pán Adamec, keď divák miesto televíziou podsúvanej reality „začne zvažovať“, čo mu to tá televízia zase sa snaží nahovoriť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?