V čom sa odlišujem od ostatných kandidátov na župana?

Autor: Oskar Dobrovodský | 22.10.2013 o 13:34 | (upravené 22.10.2013 o 13:45) Karma článku: 13,65 | Prečítané:  1944x

Keďže nemám sponzorov, nemám priestor v médiach, nemám bilboardy či inú formu reklamy, mám len svoju povesť bojovníka za občianske práva. Ale tým pádom nemám ani záväzky k sponzorom.Rátal som s tým, že mnoho voličov sa ani nedozvie, že kandidujem a že mnohí ma vôbec nepoznajú. Na bilboardoch ma nevidia, pohostenie na mítingoch tiež nemá kto platiť. Preto som opatrný v očakávaní výsledkov.

Ale záujem voličov v posledných dňoch ukazuje, že bilboardy už nerozhodujú ako kedysi, že ľudia o mne vedia, a že ma budú voliť aj bez piva a párkov. Že to nemusí byť len o vyšachovaní nejakého hlavného favorita.
Pokiaľ voliči posunú niektorého z hlavných favoritov za mňa, bude to silný signál pre všetkých politikov, že občania už nebudú tolerovať súčasný spôsob spravovania veci verejných. 
Žiaden hlas nebude stratený ani v prípade, že sa županom nakoniec nestanem. Posolstvo tých hlasov má väčší význam ako tieto voľby a toto posolstvo pôjde ďaleko za hranice kraja. Už toho máme dosť, chceme zmenu, to odkáže občan volič do straníckych centrál!
Zopár ľudí mi napísalo, že obviňujem niekoho na sociálnych sieťach. Výstižnejšie by bolo povedať, že upozorňujem na konkrétne prípady a situácie, že dotyčný zjavne klame. 
Ja som si svoj osud nevybral. Ak nejaký politik, či aktivista ma bude poučovať, že sa mám odsťahovať, či susedom ospravedlniť a napiecť koláčiky, a bude vykladať kade tade niečo o mojom rasizme či fašizme, tak ten nech sa nediví, že tieto hlúposti na sociálnej sieti zverejním a že v očiach občianskej verejnosti dotyčný stratí vážnosť.
Ďalší ľudia sa ma pýtajú, že či nekandidujem len preto, aby som vyriešil 5 rokov trvajúcu "kauzu" Družstevná, keď nám samospráva za peniaze daňových poplatníkov nasťahovala do priameho susedstva 40 neprispôsobivých asociálov, od ktorých sa dištancuje aj ich vlastné etnikum...
To teda určite nie. Ja na župana nekandidujem preto, aby som vyriešil svoj osobný problém. Družstevná nie je len záležitosťou kraja, svoje povinnosti si musí plniť štát aj mesto. A myslím, že priorita riešenia problémov by v deň nástupu do funkcie by bola naozaj iná, Družstevná čaká 5 rokov, nejaký ten deň by ešte počkala. 
Družstevná nie je len problémom jej obyvateľov. Je problémom nielen kraja, ona je problémom celého Slovenska. Družstevná ukazuje, kam až spadla naša spoločnosť, kam ju doviedli tí politici, čo nám tu v posledných desaťročiach vládli. 
Družstevná robí hanbu tomuto kraju. Každý župan, ktorému na kraji skutočné záleží, by ju začal riešiť. Aj keby býval na opačnom konci kraja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?