Je čas zabojovať v Bruseli konečne aj za občanov Slovenska.

Autor: Oskar Dobrovodský | 8.4.2014 o 8:40 | (upravené 8.4.2014 o 9:54) Karma článku: 12,96 | Prečítané:  1352x

V lete minulého roku zaplnila stránky novín situácia okolo múru na sídlisku Luník IX. Obyvateľom sídliska sužovaným vykrádaním a poškodzovaním áut na parkovisku dala miestna samospráva postaviť múr. Múr, ktorý chránil parkovisko z jednej strany. Zo strany, odkiaľ vandali  najčastejšie prichádzali. Nič zvláštne, keby sa do veci nenamontovala eurokomisárka Androulle Vassiliou. Žiadala odstránenie múra, pretože ho považovala za protirómsky a segregačný. To prekvapilo aj samotného starostu známeho Luníku IX Dionýza Slepčíka. Ten pre médiá  konštatoval, že rómskym obyvateľom sídliska ten múr vôbec v ničom neprekáža.

Keď si to zhrnieme, tak proti tomu, aby mali občania aspoň ako tak chránené svoje autá sa postavila priamo eurokomisárka. Mala pocit, že to patrí do antidiskriminačnej agendy. Samozrejme ako je u EU papalášov pomaly pravidlom, neunúvala sa overiť si  situáciu na mieste. Takto „odborne“ sa v Bruseli rozhoduje. O nás, bez nás...

Môj príbeh s neprispôsobivými susedmi mnohí poznáte. Aj to, ako štát už vyše 5 rokov nedokáže a zdá sa, že ani nechce brániť moje občianske práva. Kým mňa predvolávajú a stíhajú aj za veci až smiešne (napr. že nahováram rómske ženy na prostitúciu v Bratislave alebo že strieľam zo zbrane po rómskych ďeťoch), mojim susedom sa prepečie bez postihu takmer všetko. Keď sa pýtam na príčiny tohto zjavného dvojitého metra, odpoveď je vyhýbavá. Občas taká, že je to tak preto, lebo „Brusel“. Nakoniec niet sa čomu diviť, keď súčasní slovenskí poslanci v EU parlamente robia tak žalostne málo preto, aby aj v Bruseli vedeli, ako sa naozaj žije ľuďom na Slovensku. Mnohí si pamätáte ako sa proti akcii za moje občianske a ľudské práva osobne postavila terajšia europoslankyňa Monika Flašíková Beňová.

Pokiaľ sme v EU, a ak má byť na Slovensku spravodlivosť pre všetkých, musí sa toho veľa zmeniť aj v Európskom parlamente. A následne v Bruseli. Preto kandidujem.

-  Pretože ja budem vždy a všade hovoriť pravdu o tom, kto je vlastne na Slovensku diskriminovaný,

- mne sú všetky tie nádherné bruselské idey ukradnuté, pokiaľ sa majú realizovať nespravodlivosťou voči    občanom,

- mne je jedno, čo o mne budú písať médiá, že budem označovaný za extrémistu, satanistu, nacistu,

už som si zvykol. Ak je trvanie na spravodlivosti pre všetkých bez rozdielu extrémizmom, potom som extrémista! Ja iný už nebudem! Všetci cítime, že to nielen u nás, ale v celej EU ide dolu vodou. To preto, lebo sme riadení neodborne, priznajme si rovno, že hlúpo. V centrálach EU rozhodujú bez znalosti veci nielen o košickom parkovisku. Rozhoduje sa tak o miliardách pre Grécko a mnohých iných, pre život bežného občana dôležitých  veciach. Bežný pracujúci občan nie je v EU za nič. Cítime to na svojich peňaženkách. Pre mnohých z nás je vlastné bývanie nemožné, prípadne balvan hypotéky na 30 rokov. Nám EU fondy bytovky nepostavia, aspoň teda za súčasného vedenia EU nie.

Budem vždy trvať na tom, že prosperita EU ako celku je možná len vtedy, keď bude vedenie EU mať úprimný záujem o každého z nás, o každého čo tvoríme hodnoty. Žiadne filozofické idey nemôžu byť nadradené občianskym právam obyčajného človeka. Človek, ktorý žije zo svojej práce a z toho, čo mu zostane po zdanení a odvodoch si s námahou postaví dom, kúpi byt, jeho majetok musí byť štátom chránený. Nech sa do jeho susedstva prisťahuje ktokoľvek.

A keď sme už pri tých bytoch. Kde je EU podpora bývania mladých rodín? Ako je možné, že EU komisár László Andor vyhlási takúto vec: „Prijatie odporúčania predstavuje významný spoločný záväzok členských štátov investovať viac a efektívnejšie do ľudského kapitálu s cieľom zlepšiť životné podmienky rómskeho obyvateľstva v celej Európe,“ *1) a EU parlament mlčí?

Takže nie zlepšiť život „nízkopríjmových skupín“, alebo integrovať „neprispôsobivých spoluobčanov" za súčasného definovania práv a povinností voči spoločnosti, ale „investovať viac“ do skupiny obyvateľov definovanej podľa etnického kľúča. A čo tí druhí, tí si už nezaslúžia „investovať viac... s cieľom zlepšiť životné podmienky“ ? Tí sú tu len na to, aby ticho platili dane a odvody a postarali sa sami o seba z toho mála, čo im zostane?

Musíme toho veľa zmeniť v EU, aby bola pre nás naozaj prínosom. Aby sa v jej inštitúciách neriešili hlúposti typu ako výkonný môže byť vysávač. A riešili sa skutočné problémy obyvateľov EU. Aby sa  EU rovnako zaujímala o všetkých svojich občanov, bez ohľadu na etnickú príslušnosť. Aby sa EU riadila odborne a efektívne. Aby centrála nestrkala nos do múru v Košiciach. Ak už má z nejakého dôvodu o to záujem, tak si najprv pozisťuje všetko potrebné, než niečo požaduje.

Aby centrálne inštitúcie EU svojimi nekvalifikovanými rozhodnutiami nespôsobovali škody hospodárstvam svojich krajín a nerobili život ich občanov ešte ťažším. Menej byrokracie pri EU fondoch, ale o to dôslednejšie opatrenia voči ich rozkrádaniu. Som na kandidátke NAS, na poslednom deviatom mieste. Preto, ak máte ten pocit, že práve ja som ten, kto bude obhajovať obyčajného slovenského občana v EU mašinérii, je potrebné dať k môjmu menu aj krúžok. Je to výhoda v tom, že ak sa dostanem do EP, budem vedieť, že mám vašu dôveru ako osoba.

A vždy zostanem jedným z vás, tak ako som teraz, aj po prípadnom úspechu v týchto voľbách...

Zdroje: *1) http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-1226_sk.htm

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?