Návrat normalizácie v RTVS.

Autor: Oskar Dobrovodský | 21.5.2014 o 18:42 | (upravené 21.5.2014 o 21:16) Karma článku: 11,59 | Prečítané:  8575x

Veľa ľudí v tejto republike vie pochopiť Kristínu Kormúthovú. Sú žiaľ aj ľudia, ktorí veľmi dobre poznajú presne tú situáciu, pretože ju zažívajú dennodenne. Status, ktorý sympatická Kristína zavesila na FB je iste na diskusiu a aj výzvu, aby z toho profilu zmizol. Ale okamžitý vyhadzov z práce, to je naozaj návrat normalizácie, tak ako ju zažili naši rodičia po roku 1968. Jakeš, Indra, Biľak a iní si moc síce neudržali, ale zdá sa, že si úspešne vychovali nasledovníkov.

Každý seriózny človek cíti, že správanie sa RTVS voči redaktorke, ktorá bola obeťou trestného činu a v následnom afekte niečo napísala má svoje temné stránky. Takýto radikálny krok vedenia STV je pľuvancom do tváre všetkým obetiam podobných trestných činov na Slovensku – a hlavne pľuvancom do tváre platcom koncesionárskych poplatkov, ktorí celý tento cirkus financujú. 

V slušnej demokratickej krajine by stačil pohovor s nadriadeným, kde by sa: 

a) uznalo, že kradnúť sa nemá a že nám je ľúto, že sa naša zamestnankyňa stala obeťou trestného činu + malá motivačná odmena na vykrytie škôd by pôsobila úprimne 

b) že reakcia zamestnankyne na tento trestný čin nebola adekvátna a chcelo by to verejné ospravedlnenie, presne na tom mieste, kde bol ten status. Nikde inde, pretože niet dôvodu víriť vášne v tejto dobe, keď podľa štatistík už každý piaty občan Slovenska už má obdobný zážitok s asociálnymi spoluobčanmi.

RTVS v prípade Kristíny naozaj nešlo o ochranu rómskej menšiny pred odsudzovaním a radikálnymi vyjadreniami. O to tu vôbec nejde. Ak by vedeniu RTVS šlo len o to, riešili by to v tichosti tak ako som písal vyššie a nevyvolávali by celoslovenský škandál. Ide hlavne o výstrahu ostatným pracovníkom RTVS, že tzv. politická korektnosť je základnou podmienkou pracovného pomeru. Teda, že o tom, čo vystrájajú naši asociálni spoluobčania sa nesmie písať hanlivo ani na súkromných statusoch a už vôbec nie nejaké také náznaky vo svojich reláciách. A ukázať sa svetu „my rasizmus netolerujeme“ aj keby sa mali domy rozoberať.

Potešiteľné je, že RTVS teraz zažíva nespokojnosť svojich platiacich divákov. Je tu petícia požadujúca vrátenie práce Kristíne, ale ja na jej úspech moc neverím. Mám svoje dlhoročné skúsenosti ako je panstvu osud obyčajnej rodiny ukradnutý. Iné by zabralo. Ak panstvo nejakej reči rozumie, tak je to reč čísiel, presnejšie peňazí. Chceme takejto inštitúcii zvanej RTVS platiť každý mesiac takmer 5 € výpalného? Nevyužili by sme síce malú sumu ale oveľa lepšie v našich rodinných rozpočtoch? A to ešte nie tak dávno som zachytil vyjadrenie jej riaditeľa, že by bolo dobré tie poplatky zvýšiť, pretože už RTVS dosiahla stav, že si za kvalitu lepšie financovanie zaslúži. Ja s tým nesúhlasím, veľa sa toho tam pozerať nedá a o objektívnosti spravodajstva škoda hovoriť. Hlavne čo sa týka problémov s asociálnymi spoluobčanmi.

Je potrebný občiansky tlak na zrušenie koncesionárskych poplatkov. Ja napríklad ku šťastiu naozaj RTVS nepotrebujem. A nech sú v RTVS potom múdri, budú riešiť iné veci ako vyhadzovať redaktorky za statusy na FB. 

Otázka pre nás všetkých je, či máme chuť túto politicko – výchovnú inštitúciu naďalej podporovať každomesačným príspevkom. Nenavrhujem prestať platiť, to by nepomohlo, poslali by na vás exekútora. Iste si pamätáte ako pred rokmi exekútori cez vymáhanie pohľadávok za koncesionárske poplatky pre RTVS zničili mnoho rodín. Poznačenie života rodiny Kormúthových je z tohto pohľadu kvapkou v mori. Bude treba si poriadne premyslieť ako na to ísť. Asi je len jedna cesta, petičná akcia na usporiadanie referenda o tom, či chceme naďalej platiť koncesionárske poplatky. Možno by to bolo druhé referendum v histórii Slovenska, čo by prešlo, a od tej chvíle by malo vedenie RTVS iné, tento krát už naozaj manažérske starosti. A nemalo by čas šmírovať súkromné profily zamestnancov a spolupracovníkov. Lebo ak peniaze pritekajú, a pospolitý ľud ich musí platiť pod hrozbou sankcie, to sa „manažuje“ potom. To potom každý z nás môže byť manažér.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?